ПРОФЕСІЇ
На базі 9 класів

     Тракторист - машиніст с/г виробництва,
слюсар з ремонту устаткування та с/г машин, водій автотранспортних засобів категорії "С"

Завдання та обов’язки.
  Самостійно виконує сільськогосподарські роботи на самохідних зерно- і кукурудзозбиральних машинах відповідно до вимог агротехніки та агротехнології.
Повинен знати:
  правила, способи та особливості виконання робіт на самохідних зерно- і кукурудзозбиральних машинах відповідно до вимог агротехніки та агротехнології; шляхи та засоби запобігання втратам зерна під час збирання врожаю; будову, принцип дії та правила технічної експлуатації самохідних зерно- і кукурудзозбиральних машин.


    Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування,
водій автотранспортних засобів категорії "С"

  Для навчання з професії "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування" майстерня обладнана стендами, наочними посібниками, робочими місцями. Можна оволодіти навиками електромонтажних робіт, навчитись виконувати ремонт установочних апаратів, освітлювальної арматури. На стендах "Електричні двигуни", є можливість вивчити їх улаштування та принцип роботи. За допомогою різних типів електричних вимірювальних приладів можна контролювати процеси роботи різних приладів споживання електричної енергії. Професійно-практична підготовка учнів охоплює:
   - виробниче навчання в майстернях, де учні послідовно набувають первинних вмінь і навичок виконання робіт;
  - виробниче навчання безпосередньо на підприємствах з метою одержання професійних умінь і навичок оволодіння сучасною технікою, інструментами, технологією; опанування прогресивних форм організації праці; здобуття навичок самостійного якісного виконання робіт;
   - виробничу практику з метою вдосконалення набутих знань, практичних умінь, для досягнення встановленого рівня кваліфікації "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування", забезпечення спеціальної, психологічної і професійної адаптації в трудових колективах.
  Досконало оволодівши професією можна працювати в усіх галузях народного господарства, де використовується електрична енергія, а саме: промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт.


    Муляр, штукатур,
лицювальник - плиточник

   Професія муляра – одна з основних будівельних професій. Муляр зводить фундаменти і стіни будівель з природного та штучного каменю, робить внутрішні перегородки, мурує опори, колони, готує розчини і суміші, здійснює монтаж збірних елементів, а штукатур надає всьому естетичний вигляд. За кресленнями та технологічними картами муляр здійснює саму кладку. Як муляр, так і штукатур повинен знати властивості та можливості десятки будівельних матеріалів і видів кладки. Незважаючи на довгий історичний розвиток професії, вона все ж залишається в основному професією ручної роботи. Професія „Лицювальник-плиточник” відноситься до оздоблювальних робіт у будівництві. Оздоблювальні роботи - це великий комплекс процесів, що виконуються під зведення будинків (споруд) і після їх закінчення з метою підвищення довговічності конструкцій, надання їм естетичного вигляду і створення необхідних умов експлуатаційниками.


     Кравець

Професія кравця є одночасно однією з найдавніших і найсучасніших, тому що потреба в кравецьких послугах існує постійно. Професія кравця — це втілення краси, сучасного художнього стилю, результатом якої є різноманітний одяг, без якого неможливо обійтися. Праця кравця є складною і трудоємкою, бо ж на долю ручної праці у виготовленні одягу припадає 80 %, незважаючи на те, що швейне виробництво оснащене сучасним обладнанням, яке полегшує працю кравців і швачок.
  Сучасний кравець повинен:   •виконувати всі види робіт щодо виготовлення одягу за стандартними та індивідуальними замовленнями;   • вибирати (моделювати) фасони одягу відповідно до тенденції моди, особливостей фігури замовника чи властивостей тканини;   • знімати мірку із замовника і виготовляти відповідні лекала для подальшого розкрою обраного фасону чи моделі;   • робити розкрій тканини;   • знати асортимент одягу, конструкцію і деталі виробів, властивості та особливості різних видів тканини;   • знати технологію виготовлення швейних виробів з різних видів матеріалів;   • знати основи матеріалознавства, конструювання, моделювання та технології виготовлення швейних виробів.


     Кухар, кондитер

   Сучасні економічні умови вимагають чіткої систематизації змісту підготовки кваліфікованих робітників підприємств харчування різних форм власності, які діють на Україні. Кухарі знають рецептури і технологію приготування страви, кулінарних виробів, норму закладки сировини, вимоги до якості готових страв, правила подачі, терміни та умови зберігання страв. Кухарі у процесі праці використовують різні способи теплової обробки продуктів. Вони знають правила експлуатації технологічного обладнання. Всі страви кухні поділяються на перші, другі, соуси, гарячі і холодні напої, холодні закуски, солодкі страви, борошняні вироби, десерти. Кулінарну продукцію на підприємствах виробляють у певній послідовності, починаючи від забезпечення сировиною і обладнання, інвентарем та енергією і закінчуючи реалізацією готової продукції. Кухарі отримують сировину, проводять її первинну обробку, та готують н/ф, випускають готову продукцію, оформляють її та реалізовують. Виробничими приміщеннями є овочеві, м’ясо-рибні, холодні і гарячі цехи. Вони забезпечуються спец, одягом: білий халат, косинка або ковпак, індивідуальне полотен це, змінне взуття. Кухарі працюють на ПГХ. Це — виробничо-торгові одиниці (ресторани, їдальні, кафе, кафе-бари, закусочні), які виконують функції забезпечення населення харчуванням. Професію кухаря можна також здобути у нашому училищі. Протипоказано освоювати професію кухаря особам з поганим зором, порушеннями опорно-рухового апарату, кишковими захворюваннями, шкірними захворюваннями, в гарячому цеху не можна працювати хворим на бронхіальну астму. Кухар повинен мати тонкі смакові відчуття і гарне чуття запаху, вміло поєднувати смакові речовини у різних пропорціях для забезпечення приємного смаку і аромату готових виробів, підбирати кольори овочів природних тонів, творчо мислити і постійно працювати над розробкою та впровадженням нових рецептів, напівфабрикатів і готової продукції, вміти самостійно складати рецептуру і технологічну картку на будь-який кулінарний виріб. Кухар, приступаючи до роботи, має бути спокійним, рішучим, самостійним, акуратним, зібраним, відповідальним, врівноваженим. Перспективи росту кухаря як спеціаліста пов’язані з розвитком приватного сектора і взагалі усієї економіки в державі, насамперед, у громадському харчуванні. Матеріальний добробут фахівця безпосередньо залежить від рівня кваліфікації та місця роботи.

На базі 11 класу 2 роки

     Кухар, кондитер

  Найдавніша професія на землі - кухар.
  Хочеш бути визначною людиною - стань першокласним кухарем.
  Хочеш стати усіма шанованою людиною - стань шеф - кухарем.
  Хочеш щоб тебе любили всі діти в світі - стань кондитером.   Кулінарія - це мистецтво. Кухар - це професіонал, який несе людям хвилини насолоди своєю працею, адже так приємно подивувати родину та гостей смачною та оригінальною стравою, прикрасивши кулінарними шедеврами святковий або бенкетний стіл. Кондитер - це той чарівник, який створює казку з тіста, яєць, горіхів та ванілі. Професія кухаря не терпить дилетантів. Як і в усіх великих і малих справах, тут потрібна єдність багатьох чинників, головні з яких, мабуть, професійні знання всіх тонкощів кулінарного мистецтва, любов і вірність своєму покликанню.
Саме тому ця професія викликає такий жвавий інтерес у сучасної молоді.

На базі 11 класу 1,5 роки


     Автослюсар, водій автотранспортних засбів категорії "С"

  Професія "автослюсар" зароджувалася в міру розвитку автомобільного транспорту. Виробництво й експлуатація автомобілів підсилювали потребу в людях, здатних підтримувати їх у справному стані і ремонтувати їх у випадку поломки. З винаходом конвеєра Генрі Фордом (30-і роки XX століття) кількість автомобілів різко зросла. Це створило необхідність у збільшенні кількості людей, що вміють підтримувати автомобіль у справному стані. Ускладнення конструкції автомобіля і поява складного діагностичного устаткування (50-і роки XX століття) приводить до поділу спеціальностей автослюсаря: моторист, автоелектрик, маляр, вулканізаторщик і т.д. На сьогоднішній день ця професія залишається затребуваною, оскільки кількість автомобілів, що випускаються, неухильно росте, а прогрес не стоїть на місці.
Проводить технічне обслуговування, розбирання, ремонт, заміну, зварку, збірку і регулювання вузлів автомобілів. Розбраковує деталі після розбирання і миття, здійснює статичне і динамічне балансування деталей і вузлів. Виконує операції по мастилу і зміні ресор і радіаторів, свердленню отворів і нарізку різьблення, виготовленню прокладок. Здійснює установку приладів і агрегатів електроустаткування по схемі, включення їх в мережу, установку запалення на розподільниках, їх перевірку на стенді, регулювання і усунення дефектів. Виконує оброблення, зрощення, ізоляцію і паяння проводів, перевірку свічок на іскроутворення, просочення і сушку ізоляційних обмоток приладів і агрегатів електроустаткування. Проводить обкатку на стенді і пробігові випробування автомобілів після ремонту. Оформляє приймально-здавальну документацію. До робіт 2-3 розряду відносяться обпилювання, промивка, чищення і мастило деталей, зачистка задирок, зміна гальмівних колодок, зчеплення, масел. Слюсарна обробка проводиться по 4-7 класам точності. Слюсар 5-6 розряду виконує перегородку двигунів, коробок і інших складних і відповідальних агрегатів автомобілів. При цьому повинне забезпечуватися 1 клас точності обробки. Робота переважно позмінна, індивідуальна, в приміщенні і на відкритому повітрі. Характерні незручні робочі пози, підняття і переміщення важких предметів, наявність запахів масел, бензину і ін


     Муляр, штукатур, лицювальник - плиточник

   Мине ще 1000 років, але основним призначенням людини залишитися „народити сина, посадити дерево, і, звичайно побудувати будинок”. Будівництво – одна з галузей матеріального виробництва, в якій зайняті робітники багатьох професій: муляри, штукатури, маляри, плиточники. З глибокої давнини житлові і культові споруди зводилися з природних матеріалів – каменю та дерева. При спорудженні будівель з дерева витрачалося менше матеріалу та праці. Але дерев’яні споруди недовго вічні й часто руйнувалися при пожежах. Історія соціально-економічних формацій показує, щоб без праці, без створення духовних цінностей, підготовки підростаючого покоління до праці, не може взагалі існувати і розвиватись людське суспільство. Отже, воно не може перестати працювати, як не може і не споживати, бо інакше буде приречене на загибель. Кожен учень повинен оволодіти своєю професією, і на практиці творчо використовувати сучасні передові методи праці, безперервне вдосконалення їх, знаходити нові шляхи для дальшого підвищення виробництва праці, покращення якості зниження вартості будівництва. Тому, що висококваліфікований штукатур, здатний крім звичайної, виконувати кольорову, декоративну штукатурку, архітектурні оздоблення будівельних і внутрішніх поверхонь, реставраційні роботи. Штукатурні роботи виконуються у будинках із штучного чи природного каменю (цегли, керамічних або бетонних каменів, черепашника тощо), з великих панелей бетонних чи керамічних блоків.


     Електрогазозварник

   У третьому тисячолітті зварювання є одним із провідних технологічних процесів. Практично зварюють майже всі метали на землі, в морських глибинах і в космосі. Маса зварювальних конструкцій становить від частки грама до сотень і тисяч тонн. Розвиток зварювання безпосередньо впливає на технічний рівень найважливіших галузей народного господарства. Багато важливих технічних проблем зараз не можуть бути розв'язаними без застосування зварювання. Тому робітник, який готується стати зварником, повинен добре вивчити процеси газового зварювання і різання, властивості зварюваних металів і застосовуваних при зварюванні матеріалів та газів, будову та правила поводження із зварювальною апаратурою, оволодіти технікою зварювання різних металів.


     Діють курси водіїв категорії "А","В","С"

Вступники подають на ім'я директора:

заяву; документ про освіту (оригінал); медичну довідку (форма 086-У); 6 фотокарток (3х4 см); довідка про щеплення; свідоцтво про народження; довідку з місця проживання та про склад сімї; ідентифікаційний код.